החזקת סכין כתב אישום ללא קטגוריה

בין מניקור לתיק פלילי

 לא טעיתי. השאלה המקורית שנשאלתי במהלך הפעילות מטעם הסנגוריה הציבורית בבית ספר היא "האם מותר לי לשאת פצירה?".

מאחר ובדקדקנות עסיקנן, נשאלת השאלה האם כל נער/חייל/בעל/זמר צריך עורך דין פלילי צמוד?

בלי לפגוע בפרנסתי ופרנסת חבריי למקצוע, התשובה היא – לא. מספיק שכל – שכל ישר, הגיון פשוט.  אבל לכל כלל יש יוצא מן הכלל, ולצערי ככל שהמדינה מחליטה על הכרזת מלחמה על נושא מסוים, שחור בעיניה של המדינה, ויש רק שני צבעים. הגוונים הם נחלת "חלשים", "מתחכמים", "ומתפלספים".

אני לא מכיר את הסטטיסטיקה העדכנית של כתב האישום שהוגשו בנושא החזקת סכינים, אבל אני בטוח שבשנים האחרונות יש עליה של אלפי אחוזים בכתבי אישום כאלה.

כשאדם מחזיק מצ'טה על גופו כשהוא הולך לשתות בירה לכולם ברור שזה לא בסדר. גם האלה שנוסעים לפיקניק צריכים לחתוך גבינה ולא עם הידיים. רוב הסיכויים שהראשון יורשע בבית המשפט והשני יזוכה. אבל רגע, מה עם חקירה/מעצר/דיונים בבית המשפט/עלות של עורך דין/משכרות של שופט? כל האלה יתבזבזו במקרה הלא ברור, האפור, שבו יכול להיות שהנאשם נסע לפקניק, אבל ברגע האחרון שינה את התוכניות, או שחלילה נזקק לסכין, כדי לתקן את הרכב. נכון, אם יגיד את זה במשטרה, והמשטרה תשתכנע, לא יוגש כתב האישום. אבל מה אם לא תשתכנע? או שאם חלילה, יש לו ,לאזרח ,עבר פלילי?

הייתי מציע להרים את הרגל מדוושת הגז של כתבי אישום, או לפחות בסיבובים ללחוץ על הבלמים…

 

על המחבר

עו"ד אלכס גפני

עו"ד אלכס גפני הוא בעלים של משרד עורכי הדין ונוטריון גפני-רודנקו. עו"ד גפני עוסק בתחום הפלילי בכל היבטיו, בשל היותו בעל ידע והיכרות מעמיקה עם עולם החקירות ותחום המשפט הפלילי.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

×