ללא קטגוריה

על החקירה ב"מחשכים"

אני אוהב את המדינה הזאת. אהבת אמת. אבל כמו באהבה, אתה מקבל את הצד השני כפי שהוא, אחרת תסיים בטיפול זוגי ארוך טווח. ולכן  גם אני מקבל את  הגברת המגונדרת כפי שהיא. אבל לעתים אני תוהה, האם אותם אלה שטוענים שהם שומרים עליה, ועל האינטרסים שלה, על נכסיה ועל צניעותה, באמת דואגים לאינטרסים שלה?

כולם מזועזעים מפרשת התעללות בתאומים. ואלה הדברים שאנחנו מקבלים מהתקשורת במהלך השבוע האחרון בנוסף לעובדות היבשות  בקיצור נמרץ:

א.שני התאומים הגיעו עם חבלות.

ב. המשטרה פנתה לבית החולים על מנת לקבל את חוו"ד האם מדובר בהתעללות. חוו"ד בנושא זה לא היתה חד משמעית.

ג. המשטרה פנתה למכון לרפואה משפטית – פרופ' היס קבע שמדובר בהתעללות.

ד. המשטרה עצרה את ההורים, חקרה את הסבתא, והאריכה את מעצרם של ההורים.

ה. בית המשפט איפשר נוכחות המומחה מטעם המשפחה בנתיחה, ללא חשיפה לממצאים של פרופ' היס.

ועכשיו יש לי מספר שאלות. כמעט תמימות. למה? למה לנהל את כל החקירה בתקשורת? (אגב אני בטוח שיש עוד פרטים, שלא ציינתי). תגידו "כי זכות הציבור לדעת…". נכון. אבל זאת לא אותה המשטרה שלפני חודש טענה שיש לאפשר לחקור במחשכים? הרי כולם רוצים לדעת רק דבר אחד: האם ההורים התעללו, או לאו? ונראה למישהו שבמצב הנוכחי של החקירה ניתן לברר את האמת? איפה האזנות הסתר, שניתן היה לבצע, איפה היכולות ה"על טבעיות" של המשטרה? אהה. נכון, כל האלה שמורים ל"משפחות הפשע". לא היה מזיק במקרה הזה קצת צניעות, ודאגה אמיתית לציבור. כן, לצאת לציבור עם מסקנות – מוחלטות, ברורות. גם אם זה דורש קצת אורך רוח…

על המחבר

עו"ד אלכס גפני

עו"ד אלכס גפני הוא בעלים של משרד עורכי הדין ונוטריון גפני-רודנקו. עו"ד גפני עוסק בתחום הפלילי בכל היבטיו, בשל היותו בעל ידע והיכרות מעמיקה עם עולם החקירות ותחום המשפט הפלילי.

תגובות

  • מי אמר שהמשטרה היא זו שסיפרה את הכל? אולי זה סניגור כמוך שמקבל כאן רווח כפול?? גם הכפשה למשטרה אותה יש לו אינטרס להכפיש כי זה אוטומטית נותן נקודות ללקוח שלו. וגם מעצים את הקורבנות של הלקוח שלו. תוכיח לי שאני טועה!

  • נתחיל מזה, שאני יוצא מנקודת הנחה שאת/ה באמת מכיר/ה. נכון, לפעמים המדליף הוא הסנגור, יותר מזה, לפעמים זה משרת את האינטרסים של הלקוח. אבל במקרה הזה נלך לסוף: האם זהו אינטרס של הסנגור להדליף את תוצאות הפוליגרף, והאם זה אינטרס של הסנגור, מתוחכם ככל שיהיה להדליף את חוו״ד, או מי נחקר? לא נראה לי. פרט לכך, מה הבעיה לבקש צו איסור פרסום גורף? הרי שהתאומה תקרא בבוא היום, המטפלת שלה, ואל תשכח, גם השופטים…. צר לי, במקרה הזה ההדלפות הן נועדו לשרת את אלה שמלכאתם נגמרת על סף של בית המשפט, כי מצדם אחריהם ״המבול״…

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

×