ללא קטגוריה

על המעגל

אתמול הייתי בפגישה מעניינת, פגישה מהסוג האחר (לא, לא מה שחשבתם). חברי הטוב והאהוב פבלו שקורינסקי יחד עם כמה אנשים יקרים אחרים אירגן מעגל עסקים במודיעין הנקרא מנדלת עסקים. אז קודם כל לשם: מנדלה הוא מעגל. הרעיון נורא פשוט ומעניין: בעלי עסקים נפגשים יחד על מנת להוות סוכנים אחד של השני: הרעיון של "מפה לאוזן" על בסיס היכרות אישית, יחד עם מתן שירותים לקהילה הוא רעיון נפלא. כערך נוסף הוא התחייבות שמכל עסקה אשר בוצעה בעקבות הפניה ממנדלה יופרשו 10% לטובת הקהילה.

ניכר, כי גם המבנה וגם מתכונת העבודה של המנדלה הוא רציני עם הרבה מחשבה קדימה. נוכחות של אנשי טיפול ואנשי יעוץ יחד מחויבות של כולם יכולים להעיד כי הקהילות החדשות היום הן מהוות אותו בסיס לשיתוף עסקי אמיתי שמושתת לא רק על רצון להגדיל רווחים, אלא נושא ערך מוסף.

אישית נהניתי. לא רגיל איש מקצוע העוסק במטריה לעתים לא נעימה של מעשים לא ראויים של בני אנוש לראות פן נוסף, כדברי עמיתתי למקצוע עו"ד ורד בירגר כי "אנחנו, לא יכולים להיות סניגורים אם לא נאמין בנימי נפשינו כי יצר האדם הוא טוב מנעוריו." ולכן ההבנה העמוקה הזאת, היא זאת שמאפשרת טיפול, הן אישי והן כחברה בכל אותם דברים שמפריעים לנו כאדם או ככלל.

מבנה כזה של מפגש, עם החלפת רעיונות, הפריה הדדית, וראיה מזווית אחרת, מאפשרת גם לי, סנוב מקצועי במובן מה, לראות כי "יצר אדם טוב מנעוריו".

על המחבר

עו"ד אלכס גפני

עו"ד אלכס גפני הוא בעלים של משרד עורכי הדין ונוטריון גפני-רודנקו. עו"ד גפני עוסק בתחום הפלילי בכל היבטיו, בשל היותו בעל ידע והיכרות מעמיקה עם עולם החקירות ותחום המשפט הפלילי.

תגובות

  • איזה יופי לשמוע. תודה רבה. לא יצא לנו להתראות במפגש הזה. מקוה שנתראה במפגש הבא. אם זה בסדר מבחינתך אפרסם את הפוסט הזה בפייסבוק שלי.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

×