להתייעץ עם עורך דין ללא קטגוריה תחנת משטרה

על סודיות שיחת עורך דין פלילי עם לקוח.

לא חשבתי שאצטרך אי פעם לכתוב על המובן מאליו: על סודיות שיחת עורך דין פלילי עם לקוח. שיחה שאסור לאף אחד , פרט ללקוח ועו"ד פלילי להיות שותף לה. אבל הידיעה באתר YNET צריכה להדאיג, להדאיג מאוד את כולנו.

כתבתי כבר על עבודת עורך דין פלילי כאן . כל מה שאנחנו, הסנגורים עושים מבוסס על אמון. הלקוחות מאמינים בנו, שנעשה את הכל עבורם, ונשיג להם את התוצאה המשפטית הטובה ביותר. וכמובן, שהדברים שמוסר לנו הלקוח לא יימסרו לצד שלישי. שהדברים הללו לא יוקלטו, ולא יאזינו להם. לכן אנחנו מתלחששים בתחנות המשטרה, וגם כשלפעמים אנחנו זרוקים במסדרון כי לאותה תחנה אין חדר היוועצות עם עורך דין, אנחנו עושים הכל כדי לשמור על סודיות השיחה.

מצד שני גם אנחנו מאמינים. אנחנו מאמינים בחוקים , ואנחנו מאמינים שלא יפגעו באותה מערכת יחסים עדינה שקיימת ביננו לבין הלקוחות שלנו, שלא יכפישו את שמנו, שלא יזלזלו בנו, וכמובן שלא יקליטו אותנו.

אנחנו מכבדים. אנחנו מכבדים את בית המשפט, ולו רק בשל המעמד הרם של המוסד שהקמנו כחברה כדי שיכריע באותן שאלות שאנחנו מביאים לפתחו,אנחנו מכבדים את הצד השני , כי ללא הכבוד הראוי לצד השני הצדק לא ייעשה. וכן אנחנו רוצים לנצח בבית המשפט , אבל לפי הכללים, כללים שהגדרנו כחברה.

לכן כל ניסיון לפגוע באותה מערכת האמון שקיימת ביננו לבין הלקוחות צריך להיענות בתגובה קשה ובלתי מתפשרת. ולא, אני לא חושד בכשרים. ולא אני לא לא שותף ל"עליהום", ולכן התגובה הזאת הרגיעה אותי במעט. אני רק יכול לקוות שהמזכר שנרשם על ידי אותו קצין המשטרה "לא ברור" ובתיק החקירה לא יופיע ההסבר שאומנם השיחה בין עורך הדין הוקלטה, אבל לא האזינו לה, כי הדבר אסור על פי החוק.

יחד עם זאת, נראה לי שמישהו שכח שגם עבודתו מבוססת על מערכת עדינה מאוד של יחסי אמון. אמון שקל מאוד להפר או לחשוד שמפרים אותו.

שם ושם משפחה
כתובת Email
איך אני יכול לעזור?
מספר הטלפון
?
נא הכנס/י מספר הטלפון

על המחבר

עו"ד אלכס גפני

עו"ד אלכס גפני הוא בעלים של משרד עורכי הדין ונוטריון גפני-רודנקו. עו"ד גפני עוסק בתחום הפלילי בכל היבטיו, בשל היותו בעל ידע והיכרות מעמיקה עם עולם החקירות ותחום המשפט הפלילי.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

×