משטרה

על פקד שחר מזרחי.

אני יודע שהוא לא פקד (זאת דרגה כזאת, כמו סרן בצה"ל). עדיין. אבל הוא יהיה. למה? כי הוא סמל. סמל של מה,תשאלו? או…זאת שאלה מצוינת…

שחר מזרחי בחור צעיר, שמצטלם טוב. גרסתו היתה , בלי להיכנס לפרטים: יצאתי לעבודה, עשיתי את תפקידי המשטרתי בצורה הכי טובה, הגנתי על רכושכם,אזרחי המדינה, תפסתי גנב, הוא ניסה לדרוס אותי, יריתי, לא התכוונתי להרוג, הגנתי על עצמי. במשפטו למרות גרסתו הורשע, והוטל עליו עונש מאסר. השבוע הודיע השר אהרונוביץ כי מחלקת החנינות של משרד המשפטים המליצה בפני נשיא המדינה על חנינה. אומרים שהשר רואה בכך הישג אישי.

ועכשיו בואו נפליג בדמיוננו לשנת 2022 (איזה מספר…לכל מי שהיום בן 10 מומלץ להתחתן בתאריך 2.2.2022). תחנת מה שמה של משטרת ישראל המתחדשת. אירוע של גניבת חללית משוגר הישר לראשם של השוטרים העובדים ובראשם פקד שחר מזרחי. אחרי מרדף טלפטי קצר, הפושע, אזרח של מדינת אירנופלשתין מאותר, וכוחות המשטרה מתקדמים לעברו. הנ"ל שולף מחשב נייד ומתחיל לפצח את כל הבנקים הישראליים כמו גרעינים. האם פקד מזרחי ישלוף או לא ישלוף? הוא לא. הוא צריך לקבל דרגה בקרוב.

וכאן קבור הכלב. שחר מזרחי הוא סמל. סמל של בחור צעיר, חדור מטיבציה, שוטר מצטיין, אחד הבחורים שמשטרת ישראל רוצה, שואפת, ולא כל כך מצליחה לגייס. למרות מאמציה הכנים. זאת אותה משטרה שמקדמת את קציניה עד לדרגת פקד, ואחר כך זונחת אותם, כי לדרגה הבאה יש משמעויות כספיות, כי מדרגה הבאה משפחת השוטר (שאגב מכירה אותו מתמונות, כי אף פעם לא בבית), מתחילה סוף-סוף להנות משכר סביר, ויכולה לשפר את תנאי הדיור, לנסוע פעם בשנתיים לבולגריה, ולא לקחת באילת רק בית מלון עם הכל כלול, כי בחוץ נורא יקר… אבל המשטרה לא רוצה את שחר רב פקד. היא מעדיפה אותו מצטיין, מחפש גיבוי ממערכת, ומסכן את עצמו ואת משפחתו. והיא רוצה להראות שיש גיבוי. מי שצריך להיות בכלא במקומו אלה אנשים שלא הצליחו להסביר לו מתי יורים ומתי לא, על מי ולמה..וששחור ולבן זה רק אצל ברוס ויליס.  אישית, אני מקווה שיקבל חנינה, שמשפחתו תהנה ממנו, גם אם לא יהיה פקד….הרי הבנקים לא יפלו שנית…

 

על המחבר

עו"ד אלכס גפני

עו"ד אלכס גפני הוא בעלים של משרד עורכי הדין ונוטריון גפני-רודנקו. עו"ד גפני עוסק בתחום הפלילי בכל היבטיו, בשל היותו בעל ידע והיכרות מעמיקה עם עולם החקירות ותחום המשפט הפלילי.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

×